Pattern for parallax 1

Návrh a implementace grafiky pro web sázkové kanceláře

Nevěnujeme se jen backendu, tedy administraci aplikací a zpracování dat, ale dokážeme navrhnout a následně implementovat i funkční grafiku, která splňuje i ty nejnáročnější UX požadavky.
Pro sázkovou kancelář Victoria TIP jsme navíc grafiku nejen navrhovali a kódovali, ale zároveň zajistili i její propojení s jádrem systému tak, aby byl výsledek maximálně funkční jak z pohledu sázkaře, tak z pohledu zaměstnance sázkové kanceláře, který informace, jež se mají propsat do grafiky, do systému zadává.
Kromě hlavní stránky, stránek s výpisy kurzů a dalších zásadních částí webu jsme navrhli a nakódovali grafiku také pro takzvané widgety, miniaplikace, které mají speciální funkce. Tyto widgety jsme s klientem navíc konzultovali i z byznysového hlediska a hledali řešení, která budou maximálně přínosná pro jeho byznys.
Patří mezi ně například stav sázkového tiketu, nebo widget “Soutěž”, díky kterému je možné kontrolovat, zda konkrétní sázkař, nebo tiket plní podmínky soutěže. V tomto konkrétním případě pak bylo zásadní právě propojení s jádrem systému.

Zvolený programovací jazyk

Úkoly vždy zadáváme programátorovi, který se na danou problematiku specializuje. Proto se do projektu návrhu a kódování grafiky stránek webu a widgetů zapojila většina našeho týmu. Díky specializaci jednotlivých členů je řešení opravdu 100% ve všech aspektech.
Během tohoto projektu jsme pracovali s HTML, s CSS, pohyb tiketu při scrollování jsme vyřešili díky Javascriptu, v aplikační část webu jsme uplatnili zkušenosti s PHP. Šlo tedy o opravdu komplexní projekt.

Uživatelská přívětivost

Typickým uživatelem webu sázkové kanceláře je logicky sázkař. Web proto musí být maximálně přehledný, intuitivní, musí vzbuzovat důvěru, pomoci s orientací v sázkových příležitostech. Zároveň musí být optimalizovaný nejen pro všechny prohlížeče (od starších verzí IE až po nejnovější aktualizace Google Chrome), ale musí být i maximálně responzivní a v souladu s designem a funkcemi mobilní aplikace.
Díky intenzívní spolupráci a komunikaci s klientem se nám podařilo odstranit a vyladit spoustu prohřešků, které znepříjemňují online sázení u jiných velkých sázkových kanceláří.
Font písma a barevné podbarvení bloků jsme vybrali s ohledem na maximální orientaci na stránce. Na webu je spoustu dynamických prvků - od tiketů, které “cestují” při scrollování, až po dynamicky se rozbalující podrobné informace. Velký důraz jsme kladli také na obsah Hlavní stránky, kde má být agregováno opravdu to nejdůležitější.

Požadavky na rychlost a výkon

Čas jsou peníze. A pro svět sázek to platí dvojnásob. Proto například obsah stránek s aktuálními výsledky načítáme rychleji - zobrazujeme postupně - pokud bychom uživatele nechali čekat, až se načte kompletní obsah, a teprve pak mu ho zobrazili, čekal by zbytečně dlouho.

Typ aplikace:

  • Webová

Programovací jazyk:

  • HTML
  • PHP
  • JavaScript

Obor:

  • Sázkové kanceláře