Pattern for parallax 1

Vývoj maximálně stabilních aplikací na míru

Když se něco nepovede v kamenném obchodě, dáte na dveře cedulku “mimo provoz”. V online světe si toto ale dovolit nemůžete. Aplikace musí fungovat “non-stop” a servis na ní musí probíhat bez omezení provozu. Aby k problémům nedocházelo, je zásadní nejen bezchybnost nakódování, ale také pravidelné testování. A to testování průběžné, po každé aktualizaci kódu, manuální i automatické. Jen pak je aplikace maximálně stabilní. Aplikace námi vytvořené také ví, co dělat při výpadku dat nebo při jakémkoli problému - mají naprogramovaný nouzový plán.

Aplikace pro monitorování vstupů do objektu elektrárny

Aplikace monitorující vstupy je propojená s naší vlastní sms bránou, ze které se odesílají notifikační sms. Díky průběžnému testování se nám podařilo odladit i ty nejmenší drobnosti. Celý systém si dnes dokáže poradit s vícenásobnými vstupy do objektu, se situací, kdy branou projde více oprávněných lidí, ale použijí ke vstupu jen jednu kartu, a při odchodu už použijí karty dvě. Vyřešené máme i (ne)zastřežení objektu v okamžiku, kdy v areálu ještě někdo je.
Do posledního detailu jsme stabilizovali a vyladili i postupy eskalačních plánů v případě neoprávněného vstupu.

Aplikace pro monitorování výkonu fotovoltaické elektrárny

Vždy se může něco pokazit. My ale děláme vše proto, aby k problémům nedocházelo. A když už k nim dojde, je v aplikaci sledující výkon elektrárny, připravený eskalační plán, který minimalizuje ztráty. Platí v okamžiku, kdy se elektrárna například začne přehřívat. Díky okamžitému automatickému zahájení těchto procesů (v tomto případě konkrétně chlazení) neklesá výkon elektrárny.
Při vývoji jsme mysleli i na okamžiky, kdy dojde k výpadku příjmu dat (výpadek internetu). V tu chvíli je o situaci uživatel informovaný pomocí alarmu.

Platforma k provozu sázkové kanceláře

Rychlost je důležitá. A pro svět online sázení dvojnásob. Proto jsme na ni kladli při vývoji core platformy sázkové kanceláře maximální důraz. Bookmakeři, kteří pracují s velikým objemem dat při zpracování reportů, tak díky refactoringu na výsledný report čekají jen pár vteřin.
Díky monitoringu také okamžitě víme, když některá operace trvá déle, a kód můžeme ihned optimalizovat. Tak jako jsme optimalizovali například dotazy na databázi.

Aplikace pro zpracování velkého objemu dat v krátkém čase

Aplikace musí fungovat nonstop. Proto je navržená tak, aby bylo možné ji udržovat a spravovat bez omezení jejího provozu.
Neočekávaným událostem předcházíme důkladným testováním. Testujeme průběžně, provádíme unit testování po každé aktualizaci kódu, manuální testování na základě toho, jak se chovají uživatelé. Díky tomu je aplikace maximálně stabilní. K dispozici je i velmi kvalitní dokumentace - pro případné předání jinému programátorovi.

Zobrazování obsahu na televizích kamenných poboček

Součástí implementace řešení bylo a stále je i testování. Jde o automatizované unit testování, díky kterému běží VictoriaTV téměř bezchybně.

Aplikace pro rychlé sestavování materiálu pro tisk

Velmi záhy se nám podařilo stabilizovat problémy, které nastávaly při přetížení systému. Testování, které probíhalo, bylo manuální. S ohledem na velké množství typů tiskáren a zobrazovačů, na kterých aplikace běží a sestavuje materiál k tisku, ani nebylo možné testovat jinak.