Pattern for parallax 1

Aplikace pro aukci reklamního prostoru v televizním vysílání

Aplikaci jsme vyvinuli pro klienta, který chtěl reklamní čas ve své televizi prodávat napřímo, automaticky a zároveň chtěl maximalizovat zisky z prodeje tohoto času. Naším úkolem tak bylo vymyslet prostředí, které propojí nabídku (tj. zástupce televizních stanic v ČR) s poptávkou (tj. se zástupci obchodních společností, kteří chtějí inzerovat v TV) a ve kterém budou aukce reklamního času sledovat a řídit “moderátoři”.
Systém v reálném čase přijímá data jak od strany nabídky, tak ze strany poptávky. Následně pomocí komplexního algoritmu vyhodnocuje výsledky aukcí a určuje pořadí firem, které bojují o reklamní prostor. Aplikace umožňuje i reselling reklamního prostoru, který se v aukci neprodal.
Aplikace šetří nejen čas, ale i náklady. Zisk z reklamního prostoru je navíc díky aukčnímu modelu vyšší než v případě klasického prodeje.

Zvolený programovací jazyk a operační systém

Vývoj TV aukční aplikace probíhal na míru. Využili jsme námi vyvinutý informační systém a obohatili ho o aukční moduly. Při implementaci jsme pracovali v jazycích PHP, HTML, CSS i JavaScriptu. Šlo o tvorbu složitějšího kódu, která naplno vytížila 2 naše specialisty.
Je připravená, jako většina námi vytvořený aplikací, pro operační systém Linux, který se vyznačuje spolehlivostí a bezpečností.

Uživatelská přívětivost

Při vývoji aplikací a návrhu uživatelských rozhraní si uvědomujeme, že typickými uživateli jsou laici. V tomto konkrétním případě zástupci obchodních firem. Uživatelské rozhraní aukční aplikace je tedy navržené s ohledem na maximální přehlednost a UX přívětivost. Uživatel se v rozhraní dokáže sám velmi rychle zorientovat a práce v něm je snadní a intuitivní.

Požadavky na rychlost a výkon

Při implementaci aukční aplikace jsme věděli, že nejkrizovějším momentem aukcí bývají poslední vteřiny, ve kterých dochází k největšímu počtu akcí v opravdu krátkém čase. Kladli jsme tedy maximální důraz na rychlost aplikace - aby skutečně dokázala správně zpracovat a vyhodnotit všechny příhozy, včetně těch z posledních vteřin. Aplikace neumožňuje sniping.

Typ aplikace:

  • Webová

Programovací jazyk:

  • HTML
  • PHP
  • JavaScript

Obor:

  • Aukce