Pattern for parallax 1

Aplikace pro zpracování velkého objemu dat v krátkém čase

LiveBr je nazván rozsáhlý projekt pro sázkovou kancelář, který jsme řešili od analýzy, přes implementaci až po průběžné testování. Naším cílem bylo vytvořit backendovou aplikaci, která dokáže v reálném čase zpracovat velké množství dat, jež poskytuje celosvětová služba BetRadar, následně z nich vybrat kurzy a ty zobrazit na webových stránkách sázkové kanceláře nejen u klasických kurzových sázek, ale i live sázení.

Zvolený programovací jazyk a operační systém

Aplikaci jsme - s ohledem na požadovanou rychlost a propustnost dat, která je zejména u live sázení zásadní - vyvíjeli v JAVA s použitím FrameWorku Play. Šlo o pokročilé programování.
Klient vyžadoval řešení, které bude cenově přijatelné, ale zároveň maximálně bezpečné. Aplikace sice může běžet v operačním systému Windows, ale primárně je vyvinutá pro linuxové servery.

Uživatelská přívětivost a propojení

Aplikaci jsme navrhli tak, aby si klient sám mohl nastavit druh a množství dat, které bude aplikace ze služby BetRadar přijímat. A to velmi jednoduše prostřednictvím intuitivního administračního rozhraní.
Aplikace navíc komunikuje i s dalšími systémy, které klient používá - ať už jsou to samotné sázecí systémy nebo databáze.

Požadavky na rychlost aplikace

Rychlost byla u aplikace naprosto zásadním parametrem, kterému jsme podřídili i výběr programovacího jazyka. Aplikace dokáže rychle zpracovat vysoce škálovatelná data. Nesmí dojít k prodlevě při zpracování dat. Ta by mohla mít pro klienta fatální následky.
Práce s daty musí probíhat téměř v reálném čase tak, aby nedocházelo k situacím, kdy je možné skrze live sázení vsadit na událost těsně poté, co skutečně proběhne. Odezva systému a “propsání” nových kurzů musí být okamžité.

Stabilita a řešení neočekávaných událostí

Aplikace musí fungovat nonstop. Proto je navržená tak, aby bylo možné ji udržovat a spravovat bez omezení jejího provozu.
Neočekávaným událostem předcházíme důkladným testováním. Testujeme průběžně, provádíme unit testování po každé aktualizaci kódu, manuální testování na základě toho, jak se chovají uživatelé. Díky tomu je aplikace maximálně stabilní. K dispozici je i velmi kvalitní dokumentace - pro případné předání jinému programátorovi.

Typ aplikace:

  • Webová

Programovací jazyk:

  • JAVA

Obor:

  • Sázkové kanceláře