Pattern for parallax 1

Platforma k provozu sázkové kanceláře

Připravili jsme aplikaci, která zajišťuje základní chod sázkové kanceláře - a to jak jejích poboček, tak systému pro online sázky. Naše “core platforma” je srdce celé sázkové kanceláře - běží na ní kompletní administrativa sázek, pracuje s ní marketingové, účetní i IT oddělení a fungovat by bez ní nemohli bookmakeři.
Ti prostřednictvím aplikace zpracovávají sázky - získávají aktuální data o zápasech a jejich průběhu z celosvětové služby betradar, podle nich automaticky upravují kurzy. Aplikace jim umožňuje snadno a rychle zvolit, které sázkové příležitosti budou v nabídce a jaké typy sázek budou sázkařům k dispozici.
Bookmakeři také mohou vytvářet reporty - kolik se u konkrétní sázkové příležitosti prosázelo, kolik tiketů sázkaři stornovali, kolik jich bylo vítězných, jaké byly zisky jednotlivých poboček...

Zvolený programovací jazyk

Občas máme výběr řešení velice omezený. Core platformu pro sázkovou kancelář jsme nevytvářeli od začátku, ale pracovali s předchozím řešením, které jsme upravovali a přepisovali u něj staré části kódu, aby odpovídaly nejmodernějším trendům.
Proto jsme museli programovat v jazyce PHP, neměli jsme na výběr. Projekt byl tak rozsáhlý, že na něm pracovali všichni naši programátoři. Vytvářeli jsme pokročilá řešení - z nichž nejnáročnější byla administrace zpracování sázek.

Intuitivní uživatelské prostředí

5 vteřin - tolik by mělo uživateli stačit k tomu, aby se zorientoval na webu nebo v administračním rozhraní. Všechny naše aplikace proto navrhujeme maximálně intuitivně - a platí to i pro core platformu sázkové kanceláře. Snadno a rychle by se v ní měli orientovat především bookmakeři.
Administrace sázkových příležitostí a kurzů je pro ně snadná. V modulu “reporty” nemusí složitě naklikávat, jaké informace chtějí, ale mohou pracovat s předdefinovanými variantami. Výsledný report pak mají k dispozici během pár vteřin.
V budoucnu není problém propojit tuto platformu i s dalšími moduly.

Požadavky na rychlost a výkon

Rychlost je důležitá. A pro svět online sázení dvojnásob. Proto jsme na ni kladli při vývoji core platformy sázkové kanceláře maximální důraz. Bookmakeři, kteří pracují s velikým objemem dat při zpracování reportů, tak díky refactoringu na výsledný report čekají jen pár vteřin.
Díky monitoringu také okamžitě víme, když některá operace trvá déle, a kód můžeme ihned optimalizovat. Tak jako jsme optimalizovali například dotazy na databázi.

Stabilita a řešení neočekávaných událostí

Mít kompletní informace je pro sázkovou kancelář, která nabízí sázky online, nezbytné. Dojde-li k výpadku dat ze služby betradar, která poskytuje informace o aktuálním dění v zápase, systém to rozpozná. A následně se sám doptá a automaticky informace doplní - ať už jsou to aktuální kurzy, nebo jednotlivé sázkové příležitosti.

Typ aplikace:

  • Webová

Programovací jazyk:

  • PHP

Obor:

  • Sázkové aplikace